kumaş alan yerler, parti kkumaş alan yerler, dokuma kumaş alan yerler, örme kumaş alan yerler, kumaş alan firmalar

Kumaş Alan Yerler 05352443908

Kumaş Alan Yerler Nedir?

Kumaş Alan yerler  arıyorsanız doğru yerdesiniz. Her dönem giyim önem verilen bir konu olmuştur. Giyimin önem verildiği bir yerde de kumaş olmazsa olmaz bir eşyadır. Eski zamanlarda insanlar birkaç elbise ile idare etmekteydi. Bu yüzden de kumaş oldukça önemliydi. Ancak günümüzde her insanın bir dolap dolusu kıyafeti bulunmaktadır. Ve kıyafet alımı da her geçen gün devam etmektedir. Bu yüzden de kumaş üretimi artmıştır.

Terzi gibi tekstil ürün üreten işletmeler, çok fazla kumaş alımı yapmaktadır. Bu kadar fazla kumaş alımının yanında da çok fazla kumaş fazlalığı vardır. Bazı kurumlar bu fazla kumaşları çöpe atmaktadır. Ancak bu durum yaptıkları en büyük hatadır. Kumaş alan yerler bu fazla olan kumaşları belli bir ücret alarak hem kuruma ya da kişiye ekonomik olarak katkı sağlamaktadır hem de kumaşları geri dönüştürmektedir. Bu sayede de kumaşları kaliteli bir hale getirerek, tekrardan pazara sunmaktadır.

kumaş alan yerler, parti kkumaş alan yerler, dokuma kumaş alan yerler, örme kumaş alan yerler, kumaş alan firmalar
kumaş alan yerler, parti kumaş alan, dokuma kumaş alan, örme kumaş alan, kumaş alan firmalar

Parti Kumaş Alan Yerler?

Sağlığa yararlı kumaş seçimi yapmak oldukça mühim bir konudur. Çünkü kumaşlar cilt ile birebir temas halindedir. Bu da yanlış bir kumaş seçiminin cilde zarar verebileceği gibidir. Sağlığa yararlı kumaşların en belirgin özelliği doğal ham maddelerden üretilmesidir. Kumaş alan Sağlığa yararlı kumaşlar; pamuk, kenevir, keten, alpaka, ipek, angora, yün, rami, aluyot, tiftik ve kaşmir gibi doğal liflerden üretilmektedir.

Teknoloji ile üretilen kumaşlar; kırışmayan ve leke tutmayan suni kumaşlar Kumaş alan firmalar  insan sağlığını tehdit eden kumaşlardır. Kumaşlarda kırışıklı olmasın diye Formaldehit adlı kimyasal kullanılmaktadır. Ve bu da akciğer ve cilt kanserine neden olabilmektedir. Kumaşları renklendirmek için izin verilen renklendirici dozunun üstünde olan kumaşlar da sağlığa zararlıdır. Rayon, asetat, naylon, akrilik ve polyester kumaşları sağlığa zararlıdır.

Kumaş Alan Firmalar Nerede?

Kumaş alırken dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır.

  • Sentetik, kırışmayan ya da leke tutmayan kumaşlar alınmamalıdır
  • Suni deri kullanılmamalı
  • Uzak doğu üretimi olan ürünler tercih edilmemelidir
  • Kıyafet alırken GOTS Product ibaresi ile ana sertifika ve lot numarası olan ürünler alınmalıdır
  • Alınan giysilerin ucuz olmasının dışında sağlıklı ve doğal ham maddelerden üretilmiş kumaşlar üretilmiştir

Kıyafetleri alırken bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial
0
Would love your thoughts, please comment.x
Call Now Button